ما برای شما تصمیم می گیریم…

ما برای شما تصمیم می گیریم…

گروه در نظر دارد برای عزیزانی که در موارد ساده و پیچیده ی خود دچار تردید هستند و یا راه حلی عملی برای آن پیدا نمی کنند، تصمیم گیری کند. کافیست مشکل خود را برای ما ارسال کنید تا بهترین و موثرترین تصمیم و راه حل را برای شما ارسال کنیم تا از این به بعد با خیال آسوده تر فعالیت خود را ادامه دهید. با ما همراه باشید …

بعد از خواندن این متن دچار چه حسی شدید ؟

  • آیا فکر می کنید که آدمی باید خیلی ساده باشه همچین کاری را بکنه ؟
  • آیا ما خیلی ساده لوح هستیم که فکر می کنیم دیگران به ما اعتماد می کنند تا به تصمیمی که ما برایشان می گیریم عمل کنند ؟
  • شایدم الان دوست دارید با مشت بزنید تو صورت من ؟! که مردک این چه حرفیه …

واقعیت اینجاست که خیلی از تصمیمات ما را دیگران برای ما می گیرند، تا بحال به این موضوع اصلا فکر کرده اید که تصمیماتی که می گیرید در اصل رضایت شما را تامین می کند یا دیگران را ؟! آیا تا به حال شده است که در گرفتن تصمیمی مردد بودید و در جستجوی تایید دیگران برای تصمیمتان بوده اید. یا اینکه اصلا تصمیمی اشتباه گرفته اید و بعدها هزار دلیل برایش تراشیده اید که بخاطر فلان کس همچین تصمیمی گرفته اید.

وقتی در طول فعالیت اقتصادیم با شکست مواجه شدم و تقریبا هر چیز با ارزشی را که در طول زندگی داشتم را نابود کردم، در طول بحث های مختلف در میان دوستان و خانواده و … درباره ی تصمیماتم سخن می گفتم، همیشه ردپایی از نفر سومی بود که بر تصمیمات من ناخواسته و خواسته تاثیر می گذاشت. در حین توضیح دادنم به شدت از اینکه خود را مبرا از تصمیماتم بدانم دفاع می کردم، اما در خلوت خودم باید اقرار کنم که کس دیگری برای من تصمیم گرفت، نه خود من !

جدای از اینکه تصمیمات اشتباه می تواند بخاطر عدم اطلاعات کافی باشد و حتی دلایل دیگر، اما من حتی در ساده ترین تصمیماتی که می توانست باعث نجات خود و حتی شخص سوم هم بشود تردید نشان دادم و اجازه دادم تا دیگری برای من تصمیم بگیرد، که گاهی حتی نمی دانستم که تصمیم گرفته شده از خودم است یا دیگری.

باید بدانید که همه ی ما تقریبا با نمونه ای مشابه درگیریم، گاهی حضور یک شخص می تواند مستقیما در تصمیمات ما تاثیر بگذارد اما باید بدانید که در بازی تصمیم این شمایید که باید مهره ی خود را حرکت دهید و نگذارید دیگری این کار را برای شما انجام دهد، با اینکه می دانم ترس از تصمیم ما را به سمتی هدایت می کند تا تشویق شویم دیگری برای ما تصمیم بگیرد.

اولین قدم برای انجام یک تصمیم مناسب، حرکت مهره به دست خودمان است ….

2 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *