, , ,

مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی

 

چندی پیش در حال دیدن سریالی بودم به نام The Real Hustle، این مجموعه ناگهان من را به موضوعی آگاه کرد که در ادبیات حوزه ی فناوری اطلاعات از آن بسیار استفاده می شود مانند فیشینگ، اما در حوزه اجتماعی کمتر دیده شده است با اینکه نامش مهندسی اجتماعی است.

می خواهم داستانی را نقل کنم. اگر شما به ناگهان کیف دستیتان را که تمامی کارت های بانکی خود را در آن نگه میدارید دزدیده شود، ممکن است شماره رمز خود را هم لو بدهید ؟ شاید قبل از انجام این آزمایش خیلی از افسران آمریکایی به اینکه اینکار یک حرکت احمقانه خواهد بود اقرار کنند اما این اتفاق در یک آزمایش رخ داد.

در یک کافه دنج، ۳ شخص حضور دارند، یک خانم و دو آقا. هدف ما وارد صحنه میشود، دو خانم که به نظر میرسد دوستان نزدیکی هستند. یکی از خانم ها کیف خود را روی صندلی کنار خود میگذارد و دستش همیشه بروی آن است. در یک لحظه دوست او به سرویس می رود و در این هنگام است که نقشه عملی میشود. یک زوج جوان به نزدیکی او میروند و درخواست می کنند که اگر امکانش باشد از آنها یک عکس دونفری بگیرد. هدف ما با خوشحالی میپذیرد. بر میخیزد و نفر سوم به آرامی کیف را بر میدارد و داخل یک کیف بزرگتر مخفی می کند. هدف با آرامی می شیند و عرض کمتر چند لحظه به نبود کیف آگاه می شود و دلهره می گیرد. اینجاست که نفر سوم ما به سمت او میرود و میپرسد آیا اتفاق خاصی رخ داده و هدف تمام ماجرا می گوید. در این هنگام است که شخص ما سعی در آرام کردن خانم می کند و از او میپرسد آیا وسایل مهمی در کیف داشته مانند کارت بانکی اش ؟!

خب داستان جالب شد، باید با مرکز خدمات تماس گرفته شود و سریعا کارت باطل شود. حدس بزنید ؟ …

شخص ما با گوشی خودش به دفتری تماس میگیرد که در واقع دوستش است، هدف ما با همکاری غیرواقعی سخن خواهد گفت و شماره رمز را برای اهراز هویت در اختیار افراد غریبه می گذارد. به همین راحتی.

این نوع داستان ها به نوعی مهندسی اجتماعی را رقم میزنند. شاید داستان ما به نوعی با فرهنگ شکاک ما همخوانی نداشته باشد. اما اگر با دقت بیشتری در زندگی روزمره و کلاهبرداری هایی که اتفاق می افتد نشان میدهد که ما هم درگیر آن خواهیم بود.

, , ,

ده مهارت برتر که آموزش آن در ۲۰۲۰ نیاز است

Complex Problem Solving
مهارت حل مساله که در زندگی روزمره بسته به نوع مساله(ساده یا پیچیده)نیاز است . گرچه طراحی و ساختار گرایی به روند حل مساله کمک می کند اما تصمیم گیری به موقع در موقعیت، موفقیت را بیشتر خواهد کرد که شامل: شناسایی مساله،ساختن تصویری واقعی از آن ،پیدا کردن راه حل مناسب ،تصمیم گیری،پیاده سازی و مانیتور کردن فیدبک ها می شود.

Critical Thinking
یا همان تفکر انتقادی
این مفهوم از ۲۵۰۰ سال پیش مطرح شده. فرد با این نوع مهارت توانایی این را خواهد داشت که ارتباط منطقی بین ایده ها را بفهمد و قدرت تشخیص و ارزیابی را داشته باشد. همچنین ارتباط و اهمیت ایده ها را درک کرده و خود قدرت بیان عقاید و نظرات خود را داشته باشد.این مهارت باعث پیشرفت مهارت های زبانی،خلاقیت و… در فرد می شود.

Creativity & Innovation
یا همان خلاقیت و نوآوری که احتمالا همه دوستان با آن آشنا باشند.
خلاقیت و نوآوری در واقع تبدیل یک ایده یا تصویر جدید به یک واقعیت است. توانایی دید و درک جهان به روشی جدید برای پیدا کردن الگوهای مخفی و نادیده شده. البته خلاقیت و نوآوری دو روند دارد. تفکر و تولید.
اگر ایده یا تفکر جدید داشته باشید ولی نتوانید آن را عملی کنید می توان گفت خلاقیتی ندارید.

People Management
مدیریت افراد
که اشاره به نقش پذیری به عنوان یک رویه در تربیت افراد یا انگیزه مند کردن آنها برای بهبود و اجرای بهتر است که سخت ترین و مهم ترین نقش در بحث های مدیریتی است.

Coordinating with Others
مهارت هماهنگ شدن با دیگران
این مهارت شامل توانایی سازماندهی کار خود و لینک آن با دیگران است و توجه به فعالیت های مختلف به طور همزمان دارد. البته با اولویت بندی و تفویض اولویت در صورت لزوم.

 

world-economic-forum-creativity-e1474037935627

 

 

Emotional Intelligence
هوش هیجانی
این مهارت اشاره به توانایی فرد برای کنترل احساسات و استفاده از آن برای بالا بردن قدرت تفکر است.
افراد با هوش هیجانی بالا در تشکیل و حفظ روابط بین فردی و گروهی بهتر عمل می کنند.

Judgment & Decision Making
مهارت تصمیم گیری و قضاوت
در این مهارت فرد برای حل مشکلات از بین چند گزینه امکان پذیر،یک گزینه را انتخاب میکند. مساله ای که واضح و مشخص است ریسک پذیری و قبول آن از طرف فرد است.
این مهارت یک جزء کلیدی از مهارت های مدیریت محسوب می شود.

Service Orientation Management
مدیریت سرویس گرا
که به توانایی و تمایل به پیش بینی،تشخیص و رفع نیاز دیگران گفته می شود. افراد دارای این مهارت در فراهم آوردن رضایت افراد و در دسترس و تمرکز افراد اطراف خود تلاش می کنند.

Negotiation
یا همان مذاکره
روشی است که افراد آن را برای حل و فصل اختلافات به کار میوگیرند.
در این روش افراد برای درک مساله و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن تلاش می کنند.
در مذاکره افراد به دنبال منافع متقابل و حفظ یک رابطه کلیدی برای نتیجه ای موفقیت آمیزانه هستند.

Cognitive Flexibility
که از آن به انعطاف پذیری شناختی تعبیر می شود
توانایی ذهن است برای سوئیچ بین تفکر در دو مفهموم متفاوت یا به عبارتی تفکر در مورد مفاهیم متعدد به طور همزمان با در نظر گرفتن جنبه های مختلف فکری.

, , ,

تئوری Framing Effect در تصمیم گیری

یکی از نکاتی که در مورد تصمیم گیری باید به آن توجه کرد مسئله Framing Effect  است. این مسئله بدینگونه مطرح می شود که افراد نسبت به اینکه اطلاعات چگونه به آنها ارایه می شود در مورد یک مسئله ی واحد تصمیمات متفاوتی می گیرند. این تئوری توسط آقایان Amos Tversky  و Daniel Kahneman ارایه شده است.

داستان از آنجا شروع می شود که از شرکت کنندگان در آزمایش خواسته می شود از بین دو گزینه انتخاب کنند.

صورت مسئله : ۶۰۰ نفر آلوده به بیماری مهلکی در بیمارستان بستری هستند. شما کدام شیوه ی درمانی را انتخاب می کنید؟

راه حل اول : شیوه ی درمانی که باعث مرگ ۴۰۰ نفر خواهد شد.

راه حل دوم : شیوه ی درمانی که ۳۳% احتمال دارد کسی نمیرد و ۶۶% احتمال دارد تمامی افراد بمیرند.

 

دو شیوه ی ارایه وجود دارد : طریقه ی مثبت که چند نفر احتمال زنده بودن دارند  و  طریقه ی منفی که چند نفر میمیرند.

 

Framing شیوه ی درمان اول شیوه ی درمان دوم
مثبت ۲۰۰ نفر زنده می مانند ۳۳% شانس زنده ماندن همه ی ۶۰۰ نفر، ۶۶% احتمال نجات هیچکس
منفی ۴۰۰ نفر میمیرند ۳۳% احتمال اینکه هیچکسی زنده نماند، ۶۶% احتمال اینکه همه ی ۶۰۰ نفر بمیرند.

 

۷۲% افراد شیوه ی درمانی یک را انتخاب کردند وقتی که اطلاعات با شیوه ی مثبت ارایه شد، و این مقدار به ۲۲% کاهش یافت وقتی که با شیوه ی منفی ارایه شد.

 

نکته ی آخر : اولین چیزی که باید از این مطلب فرا بگیرید اینست که شما الان با یکی از خطاهای روانشناختی در حوزه ی تصمیم گیری اشنا شده اید و از این به بعد باید به وجود آن عالم باشید. نکته ی دوم، در مذاکرات و متقاعد سازی ارایه نکات با شیوه ی مثبت و منفی می تواند شما را به سمت هدفتان سوق دهد.